O MNIE

mgr WERONIKA OLESIAK

Z pasji i wykształcenia jestem dietetykiem klinicznym. Stawiam na edukację żywieniową i dietetykę opartą na dowodach naukowych. Nieustannie aktualizuję swoją wiedzę na szkoleniach i aktywnie uczestnicząc w konferencjach.

W swojej pracy kieruję się mottem “ Dawka czyni truciznę”. Uporczywie tłumaczę to swoim pacjentom, że czasem lepiej jest zjeść kawałek sernika na którego ma się ochotę zamiast zjeść kilka niesatysfakcjonujących zamienników. Podkreślam również, że zmiana nawyków żywieniowych to proces systematyczny i długoterminowy.

Zastosowanie diety z holistycznym podejściem do stylu życia, które obejmuje odpowiednią ilość snu, adekwatną aktywność fizyczną i radzenie sobie ze stresem, pozwoli przynieść pożądane efekty dietoterapii.

SPECJALIZACJE

Jako dietetyk kliniczny nie tylko pomagam tym, którzy marzą o lepszej sylwetce, chcą zdrowo się odżywiać lub poprawić swoje samopoczucie, ale również nawiązuję współpracę z pacjentami borykającymi się z różnymi jednostkami chorobowymi.

Moje obszary specjalizacji obejmują:

  • dietetyczne wsparcie leczenia kardiologicznego (nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, choroba niedokrwienna serca)
  • nietolerancje i alergie pokarmowe
  • zaburzenia gospodarki węglowodanowej (Insulinooporność, hipoglikemia
    reaktywna, cukrzyca)
  • zaburzenia gastrologiczne (zespół jelita drażliwego, SIBO, IMO, IBD, refluks
    żołądkowo-przełykowy)
  • Zespół Policystycznych Jajników
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym (Hashimoto, celiakia)

PRYWATNIE

W świecie poza pracą interesuję się podróżami. Fascynuje mnie różnorodność smaków, aromatów i podejścia innych kultur do jedzenia. Kuchnia azjatycka to dla mnie prawdziwe źródło inspiracji.
Oprócz pasji kulinarnej, dbam również o aktywny tryb życia. Sport to dla mnie nie tylko sposób na utrzymanie formy, ale także na zachowanie wewnętrznej równowagi. Bez względu na to, czy jest to pływanie, joga czy tajski boks, zawsze stawiam na ruch jako kluczowy element zdrowego stylu życia.

O znaczeniu diety przekonałam się na własnej skórze zmagając się z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej oraz SIBO. To cenne z perspektywy czasu doświadczenie pozwala mi spojrzeć z empatią na trudności z jakimi mierzą się moi pacjenci i skuteczniej dobierać metody działania. Każdy z nas jest inny, zaczyna swoją zmianę z innego miejsca, niesie inny bagaż doświadczeń, dlatego spersonalizowane podejście, to klucz do zdrowia.